Akcesoria do soczewek kontaktowych – 5 rzeczy, które warto mieć w kosmetyczce

Soczewki kontaktowe to najtańsza i najwygodniejsza alternatywa dla tradycyjnych okularów. Pozwalają praktycznie zapomnieć o wadzie wzroku i cieszyć się przyjemnościami, które dotychczas nie były możliwe, takie jak uprawianie sportów czy pływanie. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, komfortowe i praktyczne. Oprócz podstawowego zestawu, na które składają się same szkła, pudełeczko i płyn, dostępne są także różne akcesoria do soczewek kontaktowych. Które z nich warto mieć w swojej kosmetyczce? Oto pięć propozycji.

Zestaw podróżny na szkła i akcesoria do soczewek kontaktowych

Jednym z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej funkcjonalnych przykładów na akcesoria do soczewek kontaktowych są specjalne zestawy podróżne. Zawierają one w sobie zazwyczaj specjalne miejsce na szkła kontaktowe, niewielki pojemniczek z płynem oraz pęsetę. Samo pudełeczko jest z reguły niewielkich rozmiarów, aby z łatwością można było spakować je do torby lub plecaka i wziąć ze sobą w podróż. Po wewnętrznej stronie pudełeczka znajduje się także lusterko, umożliwiające założenie soczewek nawet w trudnych warunkach. Ten praktyczny i poręczny zestaw znaleźć można w wielu, zarówno eleganckich, jak i niezwykle fantazyjnych formach. Pozwala on zachować pełną higienę i bezpieczeństwo, nawet kiedy pielęgnacja soczewek jest utrudniona.

Krople nawilżające do oczu dla każdego, kto nosi soczewki

Niemal każdy użytkownik soczewek kontaktowych wie, że codzienne korzystanie z tej metody korekcji wady wzroku nie jest pozbawione niedogodności. Jedną z nich są podrażnienia i przesuszanie się oka, wynikające ze zmęczenia spowodowanego kilkunastogodzinnym noszeniem szkieł, pracy przy komputerze, zanieczyszczeń w powietrzu, czy też innych rzeczy, powodujących dyskomfort. Rozwiązaniem tego problemu są krople nawilżające do oczu, będące podstawowym elementem, wchodzącym w skład niezbędnych akcesoriów do soczewek kontaktowych. Należy jednak bezwzględnie zwrócić uwagę na to, czy przystosowane są one do korzystania na założone szkła. Zwykłe krople nawilżające powodują bowiem procesy chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla oka lub soczewki kontaktowej.

Pęsety i pompki — przydatne akcesoria do soczewek kontaktowych

Ciekawymi akcesoriami do soczewek kontaktowych, które nie wiedzieć czemu cieszą się raczej umiarkowaną popularnością wśród użytkowników szkieł, są pęsety i pompki zasysające do soczewek. Jest to uniwersalny dodatek, wyglądem i zastosowaniem przypominający zwyczajną pęsetę, jednak zakończony silikonowymi końcówkami. Stosuje się je jako pomoc w czyszczeniu lub zdejmowaniu soczewek, dla zachowania większej higieny i bezpieczeństwa w przypadkach takich jak posiadanie długich paznokci lub przebywanie w specyficznych warunkach, jak na przykład biwak.

Samolotowy zestaw akcesoriów do soczewek kontaktowych

Lot samolotem wymaga zastosowania szczególnych środków bezpieczeństwa i dostosowania się do rygorystycznych zasad, obejmujących podniebne podróże. Jedną z nich są reguły, dotyczące ilości płynu, które można wziąć ze sobą na pokład. Aby ułatwić osobom korzystającym ze szkieł kontaktowych podróże samolotem, stworzono specjalne zestawy akcesoriów do soczewek kontaktowych przeznaczonych specjalnie do tego celu. Obejmują one z reguły płyn o pojemności maksimum 100 ml, pudełko, krople nawilżające do oczu, pęsetę, a wszystko to w przezroczystej kosmetyczce.

Płatki i maseczki żelowe na zmęczone oczy

Ostatnim przykładem akcesoriów do soczewek kontaktowych, w jakie warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę, są specjalne płatki lub maseczki żelowe na oczy. Choć szkła kontaktowe są wspaniałym wynalazkiem, to nadal stanowią jednak ciało obce, co w niektórych sytuacjach wzmaga zmęczenie lub przesuszanie się oka. W dni, w które wyjątkowo zmęczenie daje się we znaki warto więc oprócz kropli nawilżających do oczu wspomóc się płatkami łagodzącymi lub maseczką żelową na oczy. Pomaga zwalczyć zmęczenie i opuchliznę, a także pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry wokół oczu.