leczenie

Elektroterapia- na czym polega leczenie prądem?

Być może zabiegi z zakresu elektroterapii nie są nam całkiem obce- najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że polegają one na aplikowaniu prądów stałych bądź zmiennych, które mają dobroczynny, a nawet leczniczy wpływ na nasze zdrowie. Jednakże, elektroterapia zazwyczaj jest wykonywana w konkretnym celu- bardzo często dotyczy on leczenia schorzeń związanych z układem ruchu. Elektroterapia może być też aplikowana w różny sposób- dlatego też tak istotne jest, aby odpowiednio dobrać parametry zabiegu do przypadłości pacjenta i do efektów, które chcielibyśmy uzyskać. Poszczególne zabiegi mogą się bardzo między sobą różnić.

W jaki sposób prąd może oddziaływać na nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak pokazują badania- może on mieć na ludzki organizm bardzo duży wpływ. Fizjoterapia z jego wykorzystaniem pozwala na znaczne zmniejszenie odczuwanych dolegliwości bólowych oraz na poprawę sprawności organizmu i życiowego komfortu. Dzięki leczniczemu działaniu prądu można znacznie przyspieszyć gojenie się ran, a także wchłanianie się nawet bardzo rozległych obrzęków. Po zabiegach znacząco zmniejsza się napięcie mięśniowe, a w głębokich warstwach skóry rozpoczynają się jakże ważne procesy regeneracyjne. Poprzez taki zabieg można więc naprawdę bardzo wiele zyskać- na pewno jest to więc zabieg wart naszej uwagi.

Przy jakich dolegliwościach możemy pomyśleć o elektroterapii?

Zazwyczaj jest ona zalecana tym pacjentom, który uskarżają się na różnego rodzaju przypadłości związane z układem ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem różnych dyskopatii oraz chorób o podłożu reumatycznym. Bardzo prawdopodobne, że leczenie prądem zaleci nam lekarz, któremu będziemy się skarżyć na różne nerwobóle czy przewlekłe bóle w kręgosłupie. Elektroterapia jest też często przeprowadzana przy rwie kulszowej. Warto też wspomnieć o tym, że leczenie prądem sprawdza się także w stanach pourazowych. Jeśli więc w konsekwencji wypadku odczuwamy bolesność mięśni, mamy obrzęki, stłuczenia czy skręcenia- elektroterapia może stanowić dla nas skuteczną terapię przyspieszającą nasz powrót do zdrowia. Kuracja za pewne będzie przeprowadzana stopniowo, w konkretnych seriach. Więcej informacji znajdziesz pod adrese: https://iclb.pl/zabiegi/elektroterapia/

Nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi- o tym warto wiedzieć

Elektroterapię może zalecić nam nasz lekarz prowadzący. Jeśli jednak posiadamy wyżej wymienione dolegliwości- możemy zgłosić się do kliniki prywatnej, która oferuje wykonywanie właśnie takich zabiegów. Nie zawsze jednak jest to wskazane. Na pewno trzeba porzucić zamiar uczestniczenia w zabiegach w momencie, kiedy jesteśmy w ciąży. Raczej nie ma też możliwości oddziaływania na organizm za pomocą prądu w momencie, kiedy mamy wszczepione implanty, rozrusznik serca lub też kiedy posiadamy zaburzenia czucia czy też zaburzenia rytmu serca. Niewskazana jest też elektroterapia u pacjentów, którzy posiadają jakiś stan zapalny lub infekcję. Skóra powinna być w pełni zdrowa w miejscach, w których będą miały zostać przyłożone elektrody.