Osocze bogatopłytkowe – rozwiązanie problemu nadmiernego wypadania włosów!

Osocze bogatopłytkowe od wielu lat wykorzystywane jest w dziedzinie medycyny estetycznej, głównie ze względu na jego niepowtarzalne właściwości odmładzające. Płytki krwi wykorzystywane są również w przypadku nadmiernego wypadania włosów, które dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zabiegi związane z osoczem bogatopłytkowym wykonywane w obrębie skóry głowy, oferowane są w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, gdzie zespół doświadczonych trychologów oraz dermatologów odpowiada za bezpieczny przebieg zabiegu oraz wszystkie kwestie związane z jego skutecznością. Przed umówieniem się na wizytę, warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o osoczu bogatopłytkowym oraz wybranym przez nas zabiegu. 

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego? 

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która pozyskiwana jest z krwi pobranej od osoby, która zostanie poddana zabiegowi z wykorzystaniem osocza. Osocze bogatopłytkowe powstaje na skutek odwirowania pobranej od klienta krwi. Następnie dochodzi do odseparowania płynu, w którym znajdują się bezcenne płytki krwi i wykorzystaniu go podczas zabiegu. Osocze bogatopłytkowe jest bardzo chętnie wykorzystywane w medycynie estetycznej w celu:

  • stymulacji wzrostu komórek,
  • regeneracji komórek, 
  • wygładzenia widocznych zmarszczek,
  • poprawy jędrności skóry,
  • odżywienia skóry w obrębie zabiegowym. 

Osocze bogatopłytkowe na owłosionej skórze głowy – główny cel i efekty zabiegu 

Osocze bogatopłytkowe jest bardzo często wykorzystywane podczas zabiegów w obrębie owłosionej skóry głowy. Jest ono szczególnie polecane osobom, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów oraz ich osłabieniem na skutek np. przebytych chorób lub przyjmowania leków osłabiających nasz organizm. Osocze bogatopłytkowe zazwyczaj wprowadzane jest w głąb skóry głowy za pomocą urządzeń wykorzystywanych do mezoterapii igłowej skóry głowy. Efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to:

  • zahamowanie wypadania włosów,
  • pobudzenie cebulek do wzrostu włosów,
  • zwiększenie gęstości włosów,
  • widoczna poprawa kondycji włosów. 

Zabiegi ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym mogą doprowadzić do całkowitego zahamowania łysienia (w tym łysienia plackowatego). Pierwsze efekty zabiegowe mogą być widoczne po czterech tygodniach, jednak najbardziej spektakularne efekty pojawią się po około trzech miesiącach od wykonania zabiegu. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie może być wykonany bez obecności lekarza lub osoby posiadające odpowiednie uprawnienia do wykonywania go, ponieważ może dojść do niechcianych efektów ubocznych zabiegu.

Zapraszamy https://centrumzdrowegowlosa.pl/