Zadbaj o swój piękny uśmiech dzięki implantologii

Osoby, które utraciły zęba w konsekwencji choroby, urazu mechanicznego czy też wypadku, nie muszą się obawiać tego, że pozostaną bez pomocy. To właśnie w miejscu takich ubytków najlepiej sprawdzają się implanty zębowe- leczenie bardzo profesjonalne, które pozwala na uzyskanie zęba tak samo sprawnie funkcjonującego w praktyce, co każdy inny ząb naturalny.

W przypadku implantów pacjenci nie muszą obawiać się o gryzienie twardych pokarmów, surowych owoców czy warzyw. Istotą funkcjonowania implantów jest to, że potrafią one perfekcyjnie zrosnąć się z kością, jaka znajduje się w dziąśle. Najczęściej wykonuje się implanty tytanowe, gdyż jest to materiał bardzo wytrzymały, dobrze akceptowalny przez organizm i taki, który nie powoduje powstawania reakcji alergicznych. Wszczepianie implantów najlepiej wykonać w zaufanej klinice, gdzie pracują renomowani stomatolodzy, którzy też mają już pewne doświadczenie z implantami.

 

Profesjonalnie wykonane implanty. Warszawa- gdzie najlepiej?

 

Wybór kliniki może nie być prosty, kiedy jednak już się zdecydujemy i udamy się na pierwszą wizytę konsultacyjną- rozjaśnią się za pewne wszelkie nasze wątpliwości. Taka wizyta to pogłębiony wywiad stomatologiczny, a także analiza badań z zakresu diagnostyki obrazowej, które pacjent powinien podczas takiej wizyty mieć już ze sobą. Wszystko to pozwala już znacznie bardziej konkretnie zaplanować leczenie, a nawet ustalić termin wykonania samego zabiegu wszczepienia implantu lub zespołu implantów. Zabieg zazwyczaj trwa od 1,5 godziny do kilku godzin w zależności od ilości implantów, jakie mają zostać umieszczone w jamie ustnej. Co istotne, jest on całkowicie bezbolesny, gdyż wykonuje się go w znieczuleniu. Pod koniec nakładane są korony tymczasowe, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego. Natomiast korony stałe umieszcza się już później, decyzję o tym podejmuje lekarz na kolejnych wizytach konsultacyjnych, kiedy wykonywana jest analiza obciążeń na zgryzie oraz cała odbudowa protetyczna. Zrastanie się implantu z kośćmi trwa około pół roku czasu.